De VAR voor ZZP-ers is afgeschaft

Ongetwijfeld heeft u er al véél over gelezen, maar wat verandert er nu eigenlijk als u ZZP-er bent of met ZZP-ers werkt? Per 1 mei 2016 bestaat de Verklaring ArbeidsRelatie (VAR) namelijk niet meer. ZZP-ers kunnen dus geen VAR meer aanvragen. In plaats daarvan kunnen opdrachtgevers en opdrachtnemers zogenaamde modelovereenkomsten gaan gebruiken.

Waarom een modelovereenkomst?
Zo’n modelovereenkomst biedt aan ZZP-ers en opdrachtgevers duidelijkheid en zekerheid. Als gewerkt wordt volgens de overeenkomst, is er namelijk geen sprake van loondienst. En dat betekent dat u of uw opdrachtgever geen loonheffing hoeft te betalen. Zonder overeenkomst kan er bij de belasting twijfel ontstaan of er wel echt sprake is van een “echte” ZZZP situatie.  En kan u, nu of in de toekomst, geconfronteerd worden met naheffingen voor de loonbelasting.

Wat nu te doen?
Allereerst moet u vaststellen of in uw situatie een model overeenkomst nodig is. Als dat het geval is moet worden gekeken of er een bestaande modelovereenkomst beschikbaar is, of dat er een specifieke overeenkomst moet worden opgesteld. Deze kan dan worden getoetst bij de belastingdienst. Uiteraard moet er dan in de praktijk ook worden gewerkt conform de overeenkomst.

Overgangsregeling
Gelukkig is er nog tijd genoeg om dit te regelen, Er is namelijk sprake van een overgangsregeling tot 1 mei 2017. Wel moet u als u ZZP-er bent of met ZZP-ers werkt aan kunnen tonen dat u er mee bezig bent om het tegen die tijd geregeld te hebben.

Twijfelt u?
Twijfelt u over uw situatie en wilt u duidelijkheid? Neem dan gerust contact op met Dailyflex. Samen met u kunnen wij u uw situatie beoordelen en u adviseren of er actie ondernomen moet worden. Contacpersoon hiervoor is Richard Reinigert: richard@dailyflex.nlWil je meer weten over ons?

Lees dan verder over ons team...

Ons team!

Belangrijke downloads

Handig en belangrijk...

Downloads

Dailyflex Jupiter 128
Postbus 42
2675 ZG Honselersdijk

Bel ons


T 0174 29 40 41
E info@han.works
Kvk 27262927

Mail ons